Skip to content Skip to navigation

Podwójne zwycięstwo Andrei Kimi Antonellego

Po wygranej w Niemczech młody kierowca z zespołu Prema Racing wygrał w Mistrzostwach Włoch F4. Antonello zdobywa tym samym hat tricka na torze Mugello, bijąc rekord ustanowiony przez Dennisa Haugera w 2019 roku. Jest to też jego 13. zwycięstwo w Mistrzostwach Włoch F4. Wszystkie sukcesy w serii włoskiej, niemieckiej i ZEA Antonello zdobył za kierownicą bolidu Tatuus F4 T421 wyposażonego w silnik Abarth T-Jet 1.4 o mocy 180 KM.

Obie wygrane dały zaledwie 16-letniemu kierowcy tytuł mistrza debiutantów. To pierwsza taka seria 24 zwycięstw w sezonie F4. Andrea Kimi Antonelli przyznał, że spełniło się jego marzenie, by zakończyć wyścig na wysokim poziomie, a cały sezon dał mu ogromną satysfakcję.

W ostatniej rundzie Mistrzostw Włoch serii F4 certyfikowanych przez FIA w pierwszym wyścigu znaleźli się Alex Dunne (Irlandia – US Racing) i Martinius Stenshorne (Norwegia – Van Amersfoort Racing), przy czym Irlandczyk umocnił swoje drugie miejsce w klasyfikacji. W obu niedzielnych wyścigach samochód bezpieczeństwa kilkukrotnie interweniował, by ostudzić emocje młodych kierowców.

W drugim wyścigu obok Antonellego i Dunne'a uplasował się Rafael Camary (Brazylia – Prema Racing), a w trzecim wyścigu na podium stanął cały zespół Prema Racing wraz z Ugo Ugochukwu (USA – Prema Racing) i Charliem Wurzem (Austria – Prema Racing). Camara został zmuszony do wycofania się na kilka minut przed końcem wyścigu, po kolizji z Dunne'em, ukaranym przejazdem przez boksy.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Włoch F4 : 1. Andrea Kimi Antonelli (Włochy – Prema Racing) 362; 2. Alex Dunne (Irlandia – US Racing) 258; 3. Rafael Camara (Brazylia – Prema Racing) 239; 4. Charlie Wurz (Austria – Prema Racing) 198; 5. James Wharton (Australia – Prema Racing) 166.