Skip to content Skip to navigation

Triumf Prema Racing – zwycięstwa Antonellego i Camary

Podwójne zwycięstwo na torze Nűrburgringu sprawiło, że Andrea Kim Antonelli zdobył tytuł mistrza ADAC F4. Rafael Camara, należący do Ferrari Driver Academy, pokonał fińskiego kierowcę Rasmusa Joutsimiesa (Finlandia – Jenzer Motorsport) i sięgnął po tytuł mistrza w kategorii debiutantów. Zwycięstwa ich kolegów z zespołu – Jamesa Whartona (Australia – Prema Racing) i Ugo Ugochukwu (USA – Prema Racing) – sprawiły, że Prema Racing po raz trzeci zdobywa najważniejsze nagrody w kategorii zespołów niemieckiej edycji Mistrzostw ADAC F4.

Antonelli ma na swoim koncie w ostatnim sezonie aż dziewięć zwycięstw i trzy drugie miejsca. „To fantastyczne uczucie być mistrzem ADAC F4. Kiedy przekroczyłem linię mety, krzyczałem do radia i nie mogłem powstrzymać swojej radości. To był emocjonalny moment. Teraz mogę cieszyć się z sukcesu” – skomentował swoje osiągnięcia młody kierowca.

Na torze Nűrburgring panowały trudne warunki – przy mokrym torze podczas pierwszych dwóch wyścigów Andrea Kimi Antonelli pozostawił wszystkich w tyle, ścigając się w serii zarezerwowanej dla Tatuusów F4 T421 napędzanych silnikiem Abarth T-Jet 1.4 o mocy 180 KM. Wygrał już w pierwszym wyścigu i wszedł na opanowane w całości przez barwy Prema Racing podium, wyprzedzając dwóch kierowców Ferrari Driver Academy: Rafaela Camarę i Jamesa Whartona.

W drugim wyścigu na podium wspiął się jego bezpośredni rywal w Mistrzostwach Taylor Barnard (Wielka Brytania – PHM Racing) oraz Ugo Ugochukwu, pierwszy wśród debiutantów. W trzecim wyścigu, na suchym torze, Taylor Barnard wygrał swój piąty wyścig w sezonie po dobrej walce z Ugochukwu. Za nimi walka o podium była bardzo wyrównana i ostatecznie to Rafael Camara okazał się lepszy i zajął trzecie miejsce.

Klasyfikacja generalna ADAC F4: 1. Andrea Kimi Antonelli (Włochy – Prema Racing) 313; 2. Taylor Barnard (Wielka Brytania – PHM Racing) 266; 3. Rafael Camara (Brazylia – Prema Racing) 193; 4. Nikita Bedrin (Włochy – PHM Racing) 175; 5. James Wharton (Australia – Prema Racing) 146.